Hulajnogi elektryczne Ząbkowice Śląskie

Hulajnogi elektryczne Ząbkowice Śląskie

Czym jest hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna, zwana także e-hulajnogą to dwuosiowy, elektrycznie napędzany pojazd. Nie posiada on siedzenia oraz pedałów, wyposażony jest jedynie w kierownicę. Hulajnoga przeznaczona jest do przemieszczania się wyłącznie przez osobę, która się na niej znajduje.

Korzystający z tego rodzaju pojazdu zobowiązany jest do korzystania z jezdni, na której może poruszać się z prędkością nieprzekraczającą 30km/h. W sytuacji, gdy brakuje takiego miejsca, pojazdem można poruszać się po chodniku lub innej drogi wyznaczonej dla pieszych. W takim przypadku użytkownik hulajnogi obowiązany jest do utrzymywania prędkości, zbliżonej do prędkości przechodnia.

Rodzaje e-hulajnóg dostępne w mieście Ząbkowice Śląskie

Wyróżnia się dwa rodzaje hulajnóg. Jednym z nich jest hulajnoga miejska. Wyposażona jest w silnik elektryczny, który daje możliwość rozpędzenia pojazdu do około 25 km/h. Drugim rodzajem jest hulajnoga elektryczna off-road. Posiada większe parametry niż hulajnoga miejska. Tego typu hulajnoga potrafi osiągnąć prędkość od 30 do 90 km/h. Można nią pokonać odległość nawet kilkudziesięciu kilometrów, bez zmartwień o ładowanie akumulatora.

Kto może poruszać się za pomocą hulajnogi elektrycznej?

Jak każdy pojazd służący do przemieszczania się, także hulajnoga posiada pewne ograniczenia lub wymagania związane z tym, kto może się poruszać za jej pomocą. Wedle przepisów do korzystania z hulajnogi elektrycznej uprawnione są osoby dorosłe oraz starsze dzieci.

W przypadku dzieci do 10 roku życia przepisy zabraniają poruszania się po drodze, a w tym także po chodniku czy pasie dla rowerów. Do 10 roku życia można korzystać z hulajnogi elektrycznej, ale tylko w przypadku, kiedy dziecko znajduje się pod opieką dorosłego w strefie zamieszkania. Użytkownicy w przedziale wiekowym od 10 do 18 lat mogą poruszać się za pomocą e-hulajnogi po drodze publicznej, w przypadku, kiedy posiadają odpowiednie dokumenty. Dokumentem tym jest karta rowerowa lub posiadanie prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 bądź T.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru e-hulajnogi?

Ważnym kryterium w doborze hulajnogi elektrycznej jest dobranie urządzenia do wagi jej użytkownika. Hulajnogi dla dorosłych zazwyczaj posiadają udźwig pomiędzy 100-120 kg. Ważnym aspektem jest również zasięg hulajnogi. Informacja ta jest ważna ze względu na odległość, jaką może pokonać użytkownik hulajnogi nim się rozładuje. Użytkownik powinien zwrócić także uwagę na długość ładowania baterii.

Jakie są ceny hulajnóg?

Cena hulajnogi elektrycznej waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zazwyczaj można ją kupić w przedziale od 500 zł do 3 000 zł - w przypadku hulajnogi Frugal, które sprzedajemy można nabyć już za 1299 zł.

Wszystko uzależnione jest od parametrów jakie posiada hulajnoga, jej marki oraz dodatkowych udogodnień dla użytkownika. Wśród udogodnień tych może znajdować się dodatkowa amortyzacja, możliwość regulacji kierownicy, składania pojazdu, siedzisko, kask lub inne akcesoria, które mogą dołączone być do zestawu.

Dlaczego warto?

Zaletą posiadania hulajnogi elektrycznej jest wygoda jej użytkowania. Bardzo dużo modeli posiada możliwość składania oraz kompaktowy rozmiar, co pozwala zabrać z sobą pojazd dosłownie wszędzie. Nie zajmuje dużo miejsca, co oznacza, że bez problemu można wejść z nią do tramwaju czy windy. Przemieszczając się za pomocą hulajnogi można ominąć uliczne korki oraz nie trzeba martwić się o znalezienie miejsca parkingowego. Z jej udziałem można dotrzeć we wszystkie miejsca, które obowiązują zakaz poruszania się samochodem. Poruszanie się przy użyciu hulajnogi elektrycznej nie wymaga także wysiłku. Wystarczy jedną stopę umieścić na podeście hulajnogi, drugą lekko odepchnąć się i delikatnie dodać gazu. Użytkownik może kontrolować swoją prędkość za pomocą gazu oraz hamulca.

Ze względu na tak prosty sposób obsługi, hulajnoga jest doskonałym środkiem przemieszczania dla każdego. Osoby korzystające z hulajnóg wpływają także na aspekty ekologiczne. Samochody w dużym stopniu generują zanieczyszczenia, mające ogromny wpływ za złą jakość powietrza. A zatem wybierając hulajnogę, nie tylko zmniejszają się uliczne korki, ale także poprawia się sytuacja jakości powietrza. Używanie hulajnogi to także czysta frajda. Korzystając z niej, każdy może poczuć się jak małe dziecko, wyprzedzając innych użytkowników dróg. Pojazd ten idealnie sprawdzi się również podczas wycieczek do lasu czy parku, zapewniając bliski kontakt z naturą. E-hulajnogi są także bezpieczne. Zazwyczaj wyposażone są w oświetlenie LED, które staje się kluczowe podczas podróżowania po zmroku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl