Producenci
Hulajnogi elektryczne Świdnica

Hulajnogi elektryczne Świdnica

Przemieszczanie się po mieście może być bardzo ciekawą zabawą. Spacer, jeżdżenie na rowerze to idealny na to sposób. Jest jednak coś, czym warto się zainteresować. Mowa tu o hulajnogach elektrycznych. Te niewielkie pojazdy szturmem zdobywają serca ludzi. Dlaczego stały się popularne? Co jest w nich takiego osobliwego? 

Hulajnogi elektryczne - gwarancja dotarcia do celu

Czym tak właściwie jest hulajnoga elektryczna? Odpowiedź na to pytanie należy do jednych z najprostszych. Od zwykłej hulajnogi odróżnia ją to, że ma wbudowany silnik i akumulator. Dzięki temu osoba korzystająca z nich o wiele mniej się męczy. Wystarczy się tylko kilka razy odepchnąć i postawić obie nogi na podnóżku. Taki stan rzeczy sprawi, że szybko dotrzesz na miejsce bez zmęczenia i zbędnego wysiłku.

Mało tego, za korzystanie z tego sprzętu natura Ci bardzo podziękuje. Hulajnoga nie wydziela szkodliwych spalin, nie jest też głośna. Zazwyczaj może osiągnąć nawet do 25 km./h. To są ogromne plusy. Bezpiecznie i szybko dotrzesz na miejsce. W hulajnodze zamontowane są specjalne hamulce, które zagwarantują skuteczne hamowanie. Niektóre modele posiadają specjalny monitor. Dzięki niemu można sprawdzić prędkość, trasę oraz długość jazdy. Sprzęt co jakiś czas trzeba ładować, nie jest to jednak rzecz zbyt uciążliwa. 

Kto może korzystać z hulajnogi elektrycznej w Świdnicy?

To będzie dobra wiadomość. Hulajnogi elektrycznej może używać dosłownie każdy. W sklepach można znaleźć mnóstwo modeli. Istnieją takie, które można dopasować do dziecka, dorosłego lub nastolatka. Taka hulajnoga jest bardzo stabilna i posiada możliwość regulacji kierownicy, co daje możliwość dostosowania jej do wzrostu. 

Sprzęty dla dorosłych mają wbudowany nieco mocniejszy silnik, dlatego poruszają się nieco szybciej niż te dziecięce. Jest to przemyślana sprawa, gdyż zbyt duża prędkość w przypadku dzieci mogłaby być niebezpieczna. Na początku warto towarzyszyć dziecku w jego jazdach, by się nauczyło dobrze panować nad sprzętem. Po kilku takich lekcjach i pogadance o bezpieczeństwie na drodze, gdy już się pewność, że sobie poradzi, można je posłać w samodzielną podróż do sklepu lub do szkoły. 

Hulajnoga elektryczna - zalety

Każdy sprzęt, z jakiego ludzie korzystają, ma swoje wady i zalety. Tych drugich nie jest mało. Po pierwsze, hulajnoga elektryczna zapewnia możliwość szybkiego i bezpiecznego dotarcia na miejsce. Zajmuje mało miejsca, więc można ją wozić w autobusie lub tramwaju. Istnieje również możliwość złożenia jej, więc bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu. Nie ma również problemu z postawieniem jej w domu, na przedpokoju lub w innym wybranym miejscu. Warto też zainwestować w blokadę antykradzieżową, by móc zostawić sprzęt przed sklepem lub innym miejscem. 

Hulajnoga elektryczna jest również bardzo ekonomiczna. Nie trzeba wlewać do niej gazu lub paliwa. Wystarczy ją tylko co kilka godzin ładować. Podróżowanie nią jest tańsze niż jazda samochodem. Cena paliwa jest o wiele wyższa niż opłaty za ładowanie akumulatora. 

Kolejnym atutem hulajnogi elektrycznej jest to, że jest environment friendly. Co to oznacza? Nie produkuje spalin, w przeciwieństwie do samochodów. Dzięki czemu nie niszczymy środowiska, które nas otacza. Ogranicza się w ten sposób ślad węglowy, który jest bardzo szkodliwy. Jedynym mankamentem jest sposób pozyskiwania energii. Jednakże to mała cena w porównaniu do reszty zalet. 

Jest jeszcze jeden plus - posiadacze hulajnogi uznawani są prawnie za osoby piesze. Oznacza to, że nie trzeba stać w korkach i często dotarcie do punktu B jest szybsze niż w przypadku pojazdów, które w tym momencie poruszają się bardzo wolno. 

Jak wygląda dobra hulajnoga elektryczna

Jest kilka rzeczy, które ów sprzęt powinien posiadać. Dzięki nim będzie służył użytkownikowi przez wiele lat i nie trzeba będzie co sezon kupować nowych. Dlatego też warto zainwestować w dobrą hulajnogę elektryczną. Warto sprawdzić czy sprzęt ma:

  • odpowiedni podest - obie stopy powinny się na nim zmieścić,
  • pneumatyczne koła,
  • odpowiedni rozmiar - powinien być dostosowany do wzrostu i wagi,
  • możliwość składania,
  • odpowiednie oświetlenie - najlepszym rozwiązaniem są lampy LED.

Warto też zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Im większa ona jest, tym więcej kilometrów jesteś w stanie zrobić. 

Ile kosztuje dobra hulajnoga elektryczna

Ceny e-hulajnóg oscylują zazwyczaj między 1000 a 2000 złotych. W takich widełkach można kupić sprzęt marki Frugal, który obecnie jest jednym z popularniejszych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl