Hulajnogi elektryczne Dzierżoniów

Hulajnogi elektryczne Dzierżoniów

Hulajnogi elektryczne mają dość ciekawą historię. Pierwszy egzemplarz został wyprodukowany w roku 1985, ale prawdziwą popularność i zainteresowanie klientów na całym świecie zdobyły dopiero w ostatnich latach. Jeśli chodzi o sam wygląd, to elektryczna hulajnoga tylko nieznacznie różni się od swojej beznapędowej odpowiedniczki.

Jedyną różnicą jest waga, która jest nieco większa i obecność silnika, który napędza pojazd. Dzięki swoim wymiarom i funkcjonalności konsumenci na całym świecie zainteresowali się kupnem takowego urządzenia. Oczywiście jedną z przyczyn gwałtownego wzrostu zainteresowania było pojawienie się większej ilości hulajnóg na ulicach polskich miast. Popularność szybko zmieniła się w trend i wiele osób postanowiło zakupić tego typu urządzenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich pojazdów, to mamy dla Ciebie małe kompendium wiedzy.

Zakup czy wypożyczanie elektrycznej hulajnogi?

Nawet jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z hulajnogą, to z pewnością mogłeś/aś zauważyć na ulicach ludzi, którzy przemieszczają się za pomocą tego środka transportu. Nie każdy z nich jest właścicielem pojazdu. W dużych miastach istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem hulajnóg poprzez aplikację w telefonie. Jest to między innymi: Lime, CityBee, Hive czy Bird. Te przedsiębiorstwa dają nam swego rodzaju możliwość wypróbowania pojazdu i przetestowania czy będzie on odpowiadał naszym potrzeb.

Nie musisz więc od razu dokonywać zakupu, aby sprawdzić czy jest to środek transportu dla Ciebie. Jest to o tyle ważne, że inwestycja w elektryczną hulajnogę może wiązać się ze sporymi kosztami. W zależności od modelu, który wybierzemy możemy zapłacić od 800 zł do nawet 10000 zł. Ceny początkowo zwalają z nóg, ale musimy pamiętać, że wypożyczanie również wiąże się z kosztami. Kupując zaś sprzęt na własność nie musimy martwić się żadnymi dodatkowymi opłatami.

Warto tutaj zaznaczyć, że nasze hulajnogi elektryczne Frugal zaczynają się od ceny 1299 zł. To bardzo atrakcyjna cena zważywszy na parametry poszczególnych modeli.

W jaki sposób działają hulajnogi elektryczne i czy są bezpieczne?

Pod względem konstrukcyjnym system kierowania e-hulajnogi nie różni się zbytnio od jej klasycznego odpowiednika. Co ciekawe, możliwe jest także wykorzystywanie siły własnych nóg, tak jak to robiliśmy za młodu. Kluczową kwestią, która pozwala odróżnić elektryczne od pozostałych jest obecność wbudowanego zasilania z napędem akumulatorowym.

Najczęściej wykorzystywane do produkcji są ogniwa litowo-jonowe (Li-On) ze względu na ich szybkie ładowanie i niski stopień degradacji w czasie. Do baterii podłączone są tylne koła i silnik, który jest sercem pojazdu i ma za zadanie zastąpić wysiłek ludzki. Dodatkowo mamy jeszcze hamulec i na tym właściwie kończy się cała teoria. Nie jest to urządzenie skomplikowane mechanicznie, a to z kolei bardzo pozytywnie wpływa na bezawaryjność pojazdu.

Czy e-hulajnoga to dobry sprzęt dla mnie?

Jeżeli jesteś gotowy na wydatek w zamian za możliwość wydajnego poruszania się po mieście, to z pewnością jest to dla Ciebie interesujące rozwiązanie. Hulajnogi elektryczne są lekkie, praktyczne i łatwe w prowadzeniu. Dzięki tym cechom urządzenia te zaskarbiły sobie wielu fanów na całym świecie. Jeżeli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z konserwacją urządzenia, to jesteś w błędzie.

Po zainwestowaniu w dobrej jakości hulajnogę będziesz mógł cieszyć się długą i bezawaryjną jazdą. Jedyną uciążliwością, którą możesz doświadczyć oprócz regularnego sprawdzania stopnia dokręcenia śrubek jest wymiana opony, światła lub błotnika. Te koszty jednak nijak mają się do serwisowania samochodu.

Kwestie ekologiczne również mają znaczenie

Firmy zajmujące się sprzedażą lub wypożyczaniem hulajnóg elektrycznych przekonują nas, że jest to zielony środek transportu, który nie wpływa negatywnie na środowisko. Nie jest to jednak stuprocentowa prawda. Same hulajnogi nie wytwarzają szkodliwych spalin, ale już ich ładowanie tak. Prąd w gniazdku jest bowiem najczęściej efektem spalania węgla, co wpływa na tworzenie śladu węglowego, który nijak ma się do ekologii.

Jest wręcz przeciwnie, ponieważ cały proces powoduje emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Pamiętajmy jednak, że to wciąż niewielki procent z tego jak zanieczyścili byśmy planetę poprzez regularne podróże samochodem spalinowym.

Hulajnoga elektryczna w Dzierżoniowie - czy jest warta zakupu?

Podsumowując nasze rozważania na temat e-hulajnóg dochodzimy do najważniejszej kwestii. Czy warto kupić tego typu sprzęt? Na to pytanie ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Każdy człowiek jest inny i przymierzając się do zakupu powinien przeanalizować plusy i minusy w celu sprawdzenia, czy jest to odpowiedni pojazd dla niego. Nie da się jednak ukryć, że hulajnogi jak żaden inny sprzęt świetnie dopasowują się do wymagań miejskiego stylu życia. Ich zadaniem jest maksymalizacja mobilności przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów i wysiłku ludzki. Nawet w porównaniu z rowerami wypadają dobrze ze względu na ich poręczność i lekkość. Z całą pewnością można powiedzieć, że e-hulajnogi to technologią przyszłości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl